2. vazmena nedjelja, 08.04.2018.g.

Prvo čitanje: Dj 4, 32-35

Drugo čitanje: 1 Iv 5, 1-6

Evanđelje: Iv 20, 19-31

 

Zborna molitva

Bože vječnog milosrđa, ti svake godine vazmenim slavljem

užižeš vjeru svog svetog naroda. Umnoži u nama milost,

da sve dublje shvaćamo što je krst koji nas je oprao;

što je duh koji nas je nanovo rodio;

što je krv koja nas je otkupila. Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Primi, molimo, Gospodine, prinos svojih vjernika.

Oni su se priznanjem vjere i krštenjem nanovo rodili:

daj da postignu vječno blaženstvo. Po Kristu.

 

Popričesna molitva

Svemogući Bože, daj da pričest vazmenog otajstva

trajno djeluje u našoj duši. Po Kristu.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja

NIJE SVE U OPIPLJIVOME

       To je, dakle, dan kada je Isus konačno svoje učenike, uključivši i Tomu, uvjerio da je sada trajno živ s njima kao uskrsnuli Gospodin. Ali, taj njegov trajni hod, trajno druženje s njima nije vidljivo. I ne treba biti vidljivo! On je tako s njima da ga neprestano mogu doživljavati i u svome srcu. Više im se zato neće javljati, neka to ni ne traže, na vidljiv način. Bit će s njima u znakovima: u njihovom sastajanju i zajedništvu, u riječi, koju im je ostavio, u "lomljenju kruha" kako im je pokazao i naredio činiti, u bratskoj ljubavi. I sam način kako im se poslije uskrsnuća ukazuje obilježava znakove njegove trajne prisutnosti. Ukazuje im se dok su na okupu, misle i razgovaraju o njemu. Vrata su zatvorena, on se najednom pojavljuje vidljiv među njima, nije li to zapravo samo znak da je već bio među njima nevidljiv.

       Nije sve u opipljivome i vidljivome, nije sve niti u racionalnom, nego u otajstvenome i duhovnome. Sve je u onom božanskom, nutarnjem neizrecivom dodiru. Zato mi vjernici moramo učiti doživljavati u vjeri na mističan način svoj trajni susret s Gospodinom.

(Priređeno prema tekstu objavljenom u knjizi "Riječ Božja u promišljanju trenutka" koju je napisao Bono Zvonimir Šagi)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!