7. vazmena nedjelja, 13.05.2018.g.

Prvo čitanje: Dj 1, 15-17.20a.20c-26

Drugo čitanje: 1 Iv 4, 11-16

Evanđelje: Iv 17, 11b-19

 

Zborna molitva

Gospodine, mi vjerujemo da je Spasitelj ljudskog roda

sada s tobom u slavi. Usliši nam molitvu:

daj da iskusimo njegovu prisutnost s nama do svršetka svijeta,

kako je obećao.

Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Primi, Gospodine, žrtvene prinose i molitve svojih vjernika.

Daj da po ovoj svetoj službi i mi prijeđemo u nebesku slavu.

Po Kristu.

 

Popričesna molitva

Usliši nas, Bože, naš Spasitelju,

i po ovim nam svetim otajstvima učvrsti nadu

da će se na svemu tijelu Crkve dovršiti što je počelo

u Kristu, našoj Glavi.

Koji s tobom živi i kraljuje u vijeke vjekova.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja

DATI SE SAČUVATI OD ZLOGA

         Danas je stoga trenutak da ona Gospodinova molitva Ocu nebeskom bude aktualna za svakoga člana Crkve. Neophodno je da je svatko od nas ponovi i učini svojom, svjestan kolika nam opasnost prijeti od mentaliteta ovoga svijeta.

         Ražarimo stoga svijest pripadnosti Nebu i Ocu nebeskom, te živimo sukladno uzvišenoj istini uskrsnuća i posvećujmo se životom Krista Gospodina koji je sama sebe posvetio za nas. Sa svom poniznošću dajmo se sačuvati od Zloga. A dati se sačuvati od Zloga znači posvetiti se i istinom prisutnom u svakoj Božjoj riječi, jer smo pozvani živjeti u svijetu kao Božji posvećenici i pomazanici. Kao kršćani budimo dosljedni u svom kršćanskom svjedočanstvu, jer nas je Bog ostavio u svijetu da ga svjedočimo, prvenstveno čuvajući dar vjere koji nam je dao.

          Ne dajmo se zavesti ni zbuniti, jer nismo prepušteni samima sebi pred stvarnošću i događajima svijeta i pred moću koji Zli očituje u svijetu. Da nije moćne ruke našega Oca koja nas štiti od Zloga i zla, onda bismo imali razloga biti zabrinuti, ali ovako, možemo s pouzdanjem čuvati darovanu nam milost i bez straha živjeti puninu radosti u svijetu.

          Ne bojmo se svijeta, jer je veća ljubav našega Oca od mržnje svijeta. Dopustimo stoga Ocu da nas očuva od Zloga, jer on svome ljubljenom Sinu neće uskratiti traženu milost, a mi se nastojmo, posvećeni u istini njegovoj, posvećivati se za spasenje svijeta u koji smo poslani, da bi i svijet bio posvećen u istoj istini i ljubavi.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com koji je napisao dr. Ivan Bodrožić)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!