Presveto Trojstvo, 27.05.2018.g.

Evanđelje: Mt 28,16-20

Bože Oče, poslao si na svijet svoga Sina,

Riječ istine, i Duha posvetitelja,

da ljudima objaviš tajnu svoga života.

Udijeli nam da ispovijedamo pravu vjeru, priznajemo slavno

i vječno Trojstvo te se klanjamo tebi, svemogućem i jedinom Bogu.

Gospodine Bože naš,

zazivamo tvoje sveto ime

da posvetiš ove darove.

Učini da i mi postanemo vječni prinos tebi.

Gospodine Bože naš,

daj da nam bude na

spasenje tijelu i duši

ova pričest i vjera

u tvoje vječno Trojstvo

i jednstvo koju smo ispovijedili.

TROJSTVO IZVOR KRŠĆANSKOG ŽIVOTA

Naš život u sebi treba biti ono što je život Trojstva, kako bismo onda i prema drugima razvili iste osjećaje i iste odnose koji su u Presvetom Trojstvu posvećeni životom i zajedništvom Oca i Sina i Duha Svetoga. Pravi kršćanski život je život Trojstva u nama i život trojstvenih odnosa iz nas prema drugima. Biti uronjen u Boga pri kršenju znači primiti i nakon toga nositi u sebi snagu i obilježje tog istog života. A to kao posljedicu ima da biti kršćanin znači prije svega biti čovjek obilježen životom Presvete Trojice i obdaren njihovim darovima.

Neka nas stoga današnja svetkovina najprije potakne da žarko i intenzivno živimo u zajedništvu s Ocem i Sinom i Duhom Svetim kako bismo kao pravi učenici Kristovi primili čisto i istinsko znanje o Bogu koji je jedan a trojedin.

Bez straha uronimo u Boga u čije smo ime kršteni kako bi nas on ispunio svojim životom i ljubavlju, te kako bismo, naviještajući spasenje, s radošću mogli ljude ispuniti istim darom života i ljubavi koji nam je uliven zajedništvom Presvetom Trojicom.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)