13. nedjelja kroz godinu, 01.07.2018.g.

Prvo čitanje: Mudr 1, 13-15; 2, 23-24

Drugo čitanje: 2 Kor 8, 7.9. 13-15

Evanđelje: Mk 5, 21-24. 35b-43

 

Zborna molitva

Bože, po krštenju smo postali sinovi svjetla.

Molimo te da nas nikad ne obavije tama zablude

već da uvijek svijetlimo istinom. Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Bože, ti daješ učinak svojim otajstvima.

Molimo te da naše služenje bude sveto

kao i tvoji darovi. Po Kristu.

 

Popričesna molitva

Gospodine, žrtva koju smo prinijeli i primili

nek nas ojači, da uvijek ostanemo u tvojoj ljubavi

i donosimo plod u postojanosti. Po Kristu.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja

SAZRIJEVATI U KRISTU

           Nema tog roditelja, ako ima imalo osjećaja i ljubavi za svoj roditeljski poziv, a da ne bi bio zainteresiran za odgoj i zdravlje svoga djeteta. Teško da bi se mogao naći netko tko bi mogao  bezbrižno promatrati kako mu dijete boluje ili luta glede životnih stavova, a da ne poduzme sve što treba kako bi ga izliječio i doveo na pravi put.    

          Štoviše, svaki roditelj bio bi spreman izložiti sebe i svoje zdravlje za dobrobit svoga djeteta. A kako život nikad nije pravocrtan nego nepredvidiv, često nam na leđa stavi neželjene terete i poteškoće. No upravo u teškim, kriznim i bolnim situacijama pokazuje se prava ljubav prema životu, te međusobna upućenost roditelja na dijete i obrnuto. Na primjeru zdravlja najbolje se očituje kakva treba biti roditeljska skrb za djecu.

          Roditeljska odgojna skrb tiče se stoga cjelovitog razvoja djeteta, tako da se roditelj neće nikada tješiti da mu je dijete zdravo tjelesno, ako to isto dijete ne sazrijeva psihički i duhovno.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!