POSTIĆI BITNO U ŽIVOTU

28. nedjelja kroz godinu, 14.10.2018.g.

Prvo čitanje: Mudr 7, 7-11

Drugo čitanje: Heb 4, 12-13

Evanđelje: Mk 10, 17-30

Gospodine, nek nas tvoja milost uvijek nadahnjuje

i prati te budemo sveudilj usmjereni na dobro.

Po Gospodinu.

Primi, Gospodine, molitve i prinose svojih vjernika,

da po ovoj svetoj službi prijeđemo u nebesku slavu.

Po Kristu.

Gospodine, ti nas hraniš tijelom i krvlju svoga Sina:

daj da postanemo dionici božanske naravi.

Po Kristu.

POSTIĆI BITNO U ŽIVOTU

Današnji evanđeoski odlomak opisuje susret Isusa s jednim čovjekom koji iznenada došao pred njega postavljajući pitanje što treba činiti da bi baštinio život vječni. Iz razgovora koji se vodi među njima vidimo da Isus naznačuje kao put života onaj koji ne zaobilazi Božje zapovijedi, nego ih ozbiljno uzima za obzir. Ali uz važnost ćudorednog života i poštivanja Božjih zapovijedi, Isus je ujedno izrazio i njegovu nedostatnost za ozbiljan duhovni život. Doista pravi duhovni život nije samo u životu zapovijedi, nego u Isusovu vjernom nasljedovanju, što je sam Gospodin naznačio spomenutom čovjeku kad mu je rekao da mu jedno nedostaje, a to je da proda sve što ima i razdijeli siromasima, te da dođe i nastavi ići za njim.

Stoga nam se potruditi priskrbiti sebi upravo to jedno koje nam nedostaje jer se po tome prepoznaje koliko istinski živo idemo za Isusom. Jer ako istinski žeđamo za životom vječnim, to jest ako nam je istinski stalo do onog blaga na nebu, nećemo zanemarivati ono "jedno" vrlo bitno u životu, a to je vjerovati Isusu, slušati njegov glas i vjerno ići za njim.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com )