DAR JE NEIZMJERAN - DAR JE ŽIVOT

32. nedjelja kroz godinu, 11.11.2018.g.

 

Prvo čitanje: 1 Kr 17, 10-16

Drugo čitanje: Heb 9, 24-28

Evanđelje: Mk 12, 38-44

 

Zborna molitva

Svemogući milosrdni Bože, ukloni sve protivštine

duha i tijela, da ti služimo slobodna i radosna srca.

Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Gospodine, obazri se na ovu pomirnu žrtvu.

Daj da pobožnošću i ljubavlju postignemo

što slavimo u otajstvu muke tvoga sina, Isusa Krista.

Koji živi.

 

Popričesna molitva

Zahvaljujemo ti, Gospodine, za svete darove,

po kojima smo primili nebesku snagu.

Molimo te, prožmi nas svojim Duhom, da budemo

iskreni i postojani. Po Kristu.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja

DAR JE NEIZMJERAN - DAR JE ŽIVOT

            Darivanje je nešto što je sastavni dio života. Kad god se daruje, daruje se od života. Zato dar i nije stvar, dar je život, dar je osoba. Samo osobe, i to samo osobe povezane prijateljstvom daruju se. U ljudskom životu sve je dar i sve može postati dar. Jednostavno darivanjem ulazimo u međusobni odnos, darivanjem se otvaramo jedni drugima. Ljudskost, ljubav...sve plemenito očituje se darom. Dar je izraz ljubavi. Život je dar, i predaje se drugom kao dar. Sretan je onaj koji daruje.

            Ustvari svaki je dar simbol osobe koja ga daruje. Moglo bi se reći da nema većeg i manjeg dara, ako je istinski dar. Dar se ne mjeri matreijalnom vrijednošću nego prema srcu koje ga daruje i srca koje ga prima. Dar istinski izraz je istinske ljubavi. Ljubav je ta koja daje vrijednost daru jer on i jest izraz ljubavi. Treba darivati i primati dar.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.dominikanci.hr)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!