DAR JE NEIZMJERAN - DAR JE ŽIVOT

32. nedjelja kroz godinu, 11.11.2018.g.

Prvo čitanje: 1 Kr 17, 10-16

Drugo čitanje: Heb 9, 24-28

Evanđelje: Mk 12, 38-44

Svemogući milosrdni Bože, ukloni sve protivštine

duha i tijela, da ti služimo slobodna i radosna srca.

Po Gospodinu.

Gospodine, obazri se na ovu pomirnu žrtvu.

Daj da pobožnošću i ljubavlju postignemo

što slavimo u otajstvu muke tvoga sina, Isusa Krista.

Koji živi.

Zahvaljujemo ti, Gospodine, za svete darove,

po kojima smo primili nebesku snagu.

Molimo te, prožmi nas svojim Duhom, da budemo

iskreni i postojani. Po Kristu.

DAR JE NEIZMJERAN - DAR JE ŽIVOT

Darivanje je nešto što je sastavni dio života. Kad god se daruje, daruje se od života. Zato dar i nije stvar, dar je život, dar je osoba. Samo osobe, i to samo osobe povezane prijateljstvom daruju se. U ljudskom životu sve je dar i sve može postati dar. Jednostavno darivanjem ulazimo u međusobni odnos, darivanjem se otvaramo jedni drugima. Ljudskost, ljubav...sve plemenito očituje se darom. Dar je izraz ljubavi. Život je dar, i predaje se drugom kao dar. Sretan je onaj koji daruje.

Ustvari svaki je dar simbol osobe koja ga daruje. Moglo bi se reći da nema većeg i manjeg dara, ako je istinski dar. Dar se ne mjeri matreijalnom vrijednošću nego prema srcu koje ga daruje i srca koje ga prima. Dar istinski izraz je istinske ljubavi. Ljubav je ta koja daje vrijednost daru jer on i jest izraz ljubavi. Treba darivati i primati dar.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.dominikanci.hr)