ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA

4. nedjelja došašća, 23.12.2018.g.

Prvo čitanje: Mih 5, 1-4a

Drugo čitanje: Heb 10, 5-10

Evanđelje: Lk 1, 39-45

 

Zborna molitva

Gospodine, po anđelovu smo navještenju

upoznali utjelovljenje Krista, tvoga Sina.

Molimo te: ispuni nas svojom milošću

i mukom i križem njegovim privedi nas k slavi uskrsnuća.

Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Gospodine, svojim si Duhom u krilu blažene Djevice Marije

sazdao čovještvo svoga Sina. Molimo te tim istim Duhom,

posveti i darove na našem oltaru. Po Kristu.

 

Popričesna molitva

Svemogući Bože, u ovoj smo pričesti primili jamstvo vječnog otkupljenja.

Molimo te: s blizinom božičnih blagdana nek raste i naša spremnost

da dostojno slavimo otajstvo rođenja tvoga Sina. Po Kristu.

Razmišljanje uz biblijska čitanja

 

ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA

            Vjernički pristup Svetom pismu zna da Božji dodir uvijek mijenja, da kad Bog čovjeka dodirne, onda svi koje susrećemo osjete miris Božje blizine. Iz tog se dodira mijenja čovjek, a promijenjeni čovjek prelijeva svoju nutrinu u životne strukture. S tom i takvom revolucijom srca računa Pismo. Uz to, vjera uvijek računa s Božjim interesom prema ljudima.

             Polazište vjere kaže da Bog djeluje među nama i u nama, da mu svijet i ljudi nisu izvan vidokruga i da je strastveno vezan uz svijet.

             Marijini hvalospijev Veliča izričaj je te i takve vjere koja zna da kad se Bog nastani u nama, kad ga ljudska duša primi kao dušu duše, onda svijet više nije isti, niti se na svijet gleda istim očima. Udomiti Boga u svojoj duši znači prepoznati drugačiji put ophođenja jednih prema drugima. Stoga Božji dolazak među ljude razotkriva sve laži i zavođenja na koja pristajemo misleći da će nam time život biti bolji. Bog dolazi k nama, ali ne na način ovozemaljskih gospodara. Njegov dolazak podiže slabo i obnavlja slomljeno. Uzeti Mariju i Elizabetu ozbiljno, znači učiniti zbiljskim jedan drugačiji način života. Po svakomu od nas to postaje zbilja.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)  

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!