SVETA OBITELJ ISUSA, MARIJE I JOSIPA

Sveta obitelj Isusa, Marije i Josipa; 30.12.2018.g.

Prvo čitanje: 1 Sam 1, 20-22.24-28

Drugo čitanje: 1 Iv 3, 1-2.21-24

Evanđelje: Lk 2, 41-52

 

Zborna molitva

Bože, ti nam u svetoj Obitelji daješ divan uzor obiteljskih

kreposti i uzajamne ljubavi. Daj da je nasljedujemo

te postignemo vječnu radost u tvome domu. Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Gospodine, prikazujemo ti žrtvu pomirenja i usrdno te molimo:

po zagovoru Djevice Bogorodice i svetog Josipa učvrsti naše

obitelji u svojoj ljubavi i miru. Po Kristu.

 

Popričesna molitva

Dobri Oče, ti nas hraniš nebeskim otajstvima.

Daj da se trajno ugledamo u svetu Obitelj

te se poslije nevolja ovoga života njoj pridružimo u vječnoj slavi.

Po Kristu.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja

SVETA OBITELJ ISUSA, MARIJE I JOSIPA

              Svatko od naših bližnjih puno je više od svojih problema, puno više od onoga što on ili ona shvaća ili ne shvaća. Otac, majka, brat i sestra, djed i baka nisu samo zbroj njihovih ili njezinih ograničenosti. Puno su više. U njemu i njoj je nešto neobjašnjivo, neizrecivo što ne mogu umanjti svi njegovi/njezini defekti i ograničenosti. I kada se susreću dvije osobe koje su svjesne tog neizrecivog svjetla Božjeg koje je u njima i prepoznaju ga, onda svi drugi problemi padaju u drugi plan. Onda čovjek ne samo da ih može nositi, nego može usprkos njima i rasti.

              Kad dvije osobe jedna u drugoj počnu tražiti ono Božje, doživjet će da je Božje svjetlo veće od mana drugog čovjeka. Onda postaje moguće prihvaćati jedan drugog, dopustiti da se razvija onako kako ga Bog poziva u život i kako se on želi odazvati, a to je već pitanje intimnog dijaloga svake osobe s Bogom. Tome bi dijete trebalo biti učeno od svojih roditelja. Ako ga roditelji tome budu poučavali od malih nogu, obitelj će ispuniti svoj zadatak. Gospodin je u svojoj mudrosti tako stvari uredio da se prema punini života može ići jedino s poštovanjem, tražeći Njegovo svjetlo u sebi i u drugome. 

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!