VODA U VINO

2. nedjelja kroz godinu, 20.01.2019.g.

Prvo čitanje: Iz 62, 1-5

Drugo čitanje: 1 Kor 12, 4-11

Evanđelje: Iv 2, 1-12

 

Zborna molitva

Svemogući vječni Bože,

u tvojoj su ruci i svemirska prostranstva i srca ljudi:

usliši molitve svoga naroda i udijeli mir našem vremenu.

Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Gospodine, daj da ovim otajstvima

pristupamo s doličnim poštovanjem.

Kad god se slavi spomen Kristove žrtve,

vrši se u nama djelo otkupljenja. Po Kristu.

 

Popričesna molitva

Udijeli nam, Gospodine, Duha svoje ljubavi.

Nahranio si nas jednim kruhom s neba,

daj da tvojom milošću živimo u bratskoj slozi.

Po Kristu.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja

VODA U VINO

           Ivan evađelist ženidbenom scenom u Kani opisuje (poučava) o pouzdanju u Isusa prema svakom čovjeku i čovječanstvu. Stvaraju se prijateljstva, čine se zaruke s velikom nadom, s velikom željom za istinskom ljubavlju. I to je bez sumnje dobro. Ali, nažalost, vrlo često se ubrzo konstatira da te zaruke, to jedinstvo nema "vina", nema duha, nema onoga na čemu bi se moglo to zajedništvo održati. Isto tako možemo konstatirati zajedništva (zaruke) koje su nastale na "vodi", ali kao da im se dogodilo čudo, planula je ljubav. Netko je učinio "čudo" u njihovom životu. Sreća da je Isus (prijatelj i prijatelji) bio prisutan u njihovu životu.

           Mnoge su se ženidbe razvodnile, mnoge su rastave u svijetu. Treba pozvati Isusa, možda on "učini čudo" pa ljudska nepodnošljivost pretvori u ljudsku ljubav (vodu u vino). Sama Marija preporuča: učinite sve što vam reče. To je danas poruka mnogim obiteljima koje su se "razvodnile", da učine što im Isus preporuča.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.dominikanci.hr)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!