ISUS-NAVJESTITELJ RADOSNE RIJEČI

3. nedjelja kroz godinu, 27.01.2019.g.

Prvo čitanje: Neh 8, 2-4a.5-6.8-10

Drugo čitanje: 1 Kor 12, 12-14.27

Evanđelje: Lk 1, 1-4; 4, 14-21

Svemogući vječni Bože, ravnaj našim životom da vršimo tvoju volju:

da u ime tvoga ljubljenoga Sina obilujemo dobrim djelima. Po Gospodinu.

Gospodine, pomiri nas sa sobom i primi ove darove:

posveti ih snagom svoga Duha, da nam budu na spasenje.

Po Kristu.

Svemogući Bože, ovom svetom gozbom

dao si nam udio u svom božanskom životu:

daj da u tom daru uživamo svu vječnost. Po Kristu.

ISUS-NAVJESTITELJ RADOSNE RIJEČI

Isus je poslan da navijesti "zatvorenicima slobodu". On naviješta oslobođenje. Osobna sloboda je nešto što nije zavisno od drugoga. Mi smo za svoju slobodu odgovorni. Sami se oslobađamo od svega onoga što nas zarobljava.

Danas ponovno Isus upućuje svoju riječ nama. Svi mi i robujemo i svi smo djelomično slijepi. Dovoljno je otvoriti se iskreno njegovoj poruci i njegovom pozivu.

Ispraviti krive putove, poravnati doline koje nas razdvajaju, potisnuti mržnju iz svojega srca, prepoznati gladne i žedne, žalosne i ucviljene. Pođimo pravim putom i Božji Duh će nas jačati na tom putu slobode i svjetlosti. "Tvoj Riječ je svjetlo mojoj stopi..."

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.dominikanci.hr)