BITI LAĐOM BOŽJOJ RIJEČI

5. nedjelja kroz godinu, 10.02.2019.g.

Prvo čitanje: Iz 6, 1-2a.3-8

Drugo čitanje: 1 Kor 15, 3-8.11

Evanđelje: Lk 5, 1-11

Gospodine, tvoja nam je milost jedina nada,

a tvoja zaštita jedina sigurnost. Molimo te:

snaži svoju obitelj neprestanim dobročinstvima.

Po Gospodinu.

Gospodine, ti nam jelo i piće daješ za održanje vremenitog života.

Molim te da nam postanu i otajstvo vječnoga spasenja. Po Kristu.

Bože, htio si da jedemo od jednog kruha

i pijemo iz jedne čaše. Daj da životom budemo jedno

u Kristu i u radosti plodni za spasenje svijeta.

Po Kristu.

BITI LAĐOM BOŽJOJ RIJEČI

Biti kršćanin znači osloniti se cijelim svojim bićem na Kristovu riječ i uzeti je sa svom ozbiljnošću kao snagu koja mijenja naš život. To, znamo, nije lako ostvarivati, i nikada neće biti lako.

Riječ je o iskustvu Božjeg dodira koji me šalje da iz ljubavi i slobode svoj život živim u otvorenosti i odgovornosti za potrebe ljudi. Kao nekoć galilejske ribare, tako danas svakoga od nas na obali života susreće Božji dodir.

U svakom slučaju, Kristov vjernik nalazi svoje usmjerenje u događajima poput ovog iz nedjeljnog evanđelja. Na tom putu je otvorenost Duhu svetom neizostavna. On me potiče da se svakog dana u novim okolnostima trudim unijeti više Kristova svjetla, a upravo je to mreža kojom ljude izvodim u život. I ne odnosi se to na neke izdvojene situacije, rijetke prigode i rijetke ljude, nego u svim okolnostima života.

Loviti ljude - a to se tiče svih kršćana - znači pomoći čovjeku da se prepusti snazi Božje ljubavi koja obogaćuje naše ljudske ljubavi, hrani ih i njeguje.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)