BLAŽENSTVA

6. nedjelja kroz godinu, 17.02.2019.g.

Prvo čitanje: Jr 17, 5-8

Drugo čitanje: 1 Kor 15, 12.16-20

Evanđelje: Lk 6, 17.20-26

Bože, rekao si da boraviš

u pravednu i iskrenu srcu.

Daj da mi budemo takvi

te se trajno nastaniš u nama.

Po Gospodinu.

Gospodine, nek nas ovaj prinos očisti i obnovi na sliku Kristovu,

da vršimo tvoju volju i postignemo obećanu nagradu. Po Kristu.

Gospodine, uživali smo kruh s neba.

Daj da ga uvijek budemo gladni jer nam daje pravi život.

Po Kristu Gospodinu našemu.

Razmišljanje uz biblijska čitanja:

BLAŽENSTVA

(1) Blaženi siromašni! - Na putu su sreće! Blažen onaj tko se u sebi nalazi i kad nema od posjeda ništa. Taj može biti sretan bez obzira na sve promjene u svijetu. On je uvijek sretan i smiren, pa i kad nema ništa, i kad je siromašan.

(2) Blaženi gladni! - Na putu su sreće! Blažen onaj koji je gladan Istine, drugog čovjeka, ljubavi. Tome će ova zemlja pružiti mogućnost da tu glad utaži.

(3) Blaženi koji se ne zadovoljavaju s postojećim, koji plaču! - Na putu su sreće! Onaj koji se pomiri s postojećim, taj staje na putu sreći. Prema Blaženstvu treba ići i tražiti. Tražitelji uvijek nađu rješenje.

(4) Blaženi koji radi pravednosti pate! - Na putu su sreće! Onaj koji svoj život predaje za druge ljude, za Sina Božjeg i čovjeka. Tu se uvijek nalazi sreća. Rad za druge uvijek rađa srećom. Ona se s dobra djela vraća u dušu onoga koji je to činio.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.dominikanci.hr)