LJUBITE NEPRIJATELJE

7. nedjelja kroz godinu, 24.02.2019.g.

Prvo čitanje: 1 Sam 26, 2.7-9.12-13.22-23

Drugo čitanje: 1 Kor 15, 45-49

Evanđelje: Lk 6, 27-38

 

Zborna molitva

Svemogući Bože,

daj da budno osluškujemo poticaje tvoga Duha:

da ti čujemo glas, te ga riječju i životom slijedimo.

Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Gospodine, ovim darovima iskazujemo ti dužnu počast.

Daj da naše služenje bude tebi na salvu a Crkvi na spasenje.

Po Kristu.

 

Popričesna molitva

Svemogući Bože,

daj da uberemo plodove spasenja

kojima su ova otajstva obećanje i zalog.

Po Kristu.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja:

LJUBITE NEPRIJATELJE

              Isus ide korak dalje. Veli da nam valja ljubiti neprijatelje. Bez obzira o kome se radi. Jednostavno zato što je čovjek, zato što je Božje stvorenje, ili, kako to Isus jednostavno obrazlaže: praštamo zato da budemo nalik Ocu nebeskom. Evo to je ono temeljno, ljubiti. Ne mrziti, nego ljubiti. Uvijek i svakoga, bez iznimke. Upravo tako.

              Ne možemo biti Božji ljudi dopuštamo li da mržnja boravi u nama. Tu jednostavno nema isprike. Ako netko misli da to ne može, neka moli Gospodina da mu pomogne da to uzmogne. I bit će mu. Ali to je nezamjenjiv uvjet. Ne mrziti, nego ljubiti.

              Nadalje, kad Isus govori o praštanju, govori o spremnosti da se svakom oprosti. Valja nam praštati da bi nama bilo oprošteno, ne osuđivati, da ne bismo i sami bili suđeni...To su uvjeti Božjeg praštanja i Božjeg milosrđa prema nama. Praštati znači uvijek voljeti, uvijek željeti dobro, uvijek se Bogu moliti za neprijatelje i - pruži li se prigoda - pružiti ruku i iskazati oproštenje, ono oproštenje koje je oduvijek bilo spremno u našem srcu i čekalo prigodu da se iskaže.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!