UČENICI SU POZVANI DA POSTANU UČITELJI CIJELOGA SVIJETA

8. nedjelja kroz godinu, 03.03.2019.g.

Prvo čitanje: Sir 27, 4-7

Drugo čitanje: 1 Kor 15, 54-58

Evanđelje: Lk 6, 39-45

 

Zborna molitva

Gospodine, ravnaj tijekom svjetskih zbivanja:

da živimo u miru te radosno i slobodno tebi služimo.

Po Gospodinu.

 

Darovna molitva

Bože, sve što ti prinosimo tvoj je poklon,

a ti ga ipak primaš kao znak naše pažnje.

Tvoji su darovi jedino što imamo:

daj da nam donesu vječnu nagradu.

Po Kristu.

 

Popričesna molitva

Gospodine, nahranio si nas darom spasenja.

Još te molimo: ovim otajstvom vremenite okrepe

privedi nas zajedništvu života s tobom.

Po Kristu.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja

UČENICI SU POZVANI DA POSTANU UČITELJI CIJELOGA SVIJETA

                "Nije učenik nad učiteljem. Pa i tko je posve doučen, bit će samo kao njegov učitelj." Gospodinovi učenici su pozvani da postanu učitelji cijeloga svijeta. Stoga je bilo potrebno da oni mnogo više od drugih budu potkovani u vjeri, da dobro pozanaju put evanđeoskog života i daju primjer u vršenju dobrih djela i da tako mogu nadošlima pružati jasan i zdrav nauk, posve sukladno s istinom. Inače bi oni, kojima je bilo dano promatrati Istinu i duša im je bila sva obasjana božanskim svjetlom, postali slijepi vođe slijepaca. Jer zavijeni tamom neznanja ne će privesti k spoznanju istine one koji se nalaze u istim mučnim prilikama. Ako možda i pokušaju, oba će pasti u jamu strasti.

                  I da pobije tako rasprostranjenu manu hvalisanja, pošto neki ne će da budu čašćeni više negoli njihovi učitelji, nadodao je: "Nije učenik nad učiteljem." I kada bi neki učenici toliko napredovali i da bi dostigli svoje učitelje, i tada moraju ostati u granicama čednosti i nasljedovati svoje učitelje. Isto tvrdi i Pavao kada kaže: "Nasljedovatelji moji budite kao što sam ja Kristov".

(Priređeno prema tekstu objavljenom u knjizi Tumačenja o Lukinu evanđelju svetoga Ćirila Aleksandrijskoga)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!