ISUS NAM POKAZUJE BOŽJE MILOSRĐE

5. korizmena nedjelja, 07.04.2019.g.

Prvo čitanje: Iz 43, 16-21

Drugo čitanje: Fil 3, 8-14

Evanđelje: Iv 8, 1-11

 

Zborna molitva

Gospodine, Bože naš, tvoj se Sin

iz ljubavi za svijet predao u smrt.

Daj da i mi tvojom pomoću

odvažno stupamo putem njegove ljubavi.

Po Gospodinu.

 

 

Darovna molitva

Svemogući Bože, usliši nam prošnje.

Ti si nas obasjao svjetlom kršćanske vjere:

djelovanjem ove žrtve očisti nas od grijeha.

Po Kristu.

 

 

Popričesna molitva

Svemogući Bože, pričestili smo se tije­lom i krvlju tvoga Sina.

Molimo te da uvijek ostanemo njegovi udovi. Po Gospodinu.

 

Razmišljanje uz biblijska čitanja:

ISUS NAM POKAZUJE BOŽJE MILOSRĐE

          U evanđelju ove nedjelje bit će nam pokazano, kako nam Bog pokazuje milosrđe. Postupanje Isusovo u susretu s preljubnicom objavljuje nam dobrotu nebeskoga Oca. Isus Krist, Sin Božji, upravo je došao, da pozove grješnike a ne pravednike.

          Isus ne dovodi u pitanje, da je žena sagriješila i da je zlo učinila. Isus joj reče: "Idi i odsada više nemoj griješiti." Drukčije kazano: "Idi, ali idi s Bogom!" Ako ona zna, da je Bog na njenoj strani, ona će svijet gledati njegovim očima i odgovarajuće postupati. Žena dobiva, kako je to obećao prorok Jeremija, jednu novu šansu. Ona ne treba gledati unazad sa strahom, nego je uvučena u zajednicu spašenih od Boga.

          Isus ne priznaje ljudima pravo, da o njoj sude. Jer, svi smo mi grješnici, i mi kao tobožnji pravednici nemamo pravo, bacati kamenje na druge.

          Pismoznanci i farizeji uvidjeli su da Isus ima pravo, i da siromašnu ženu ne smiju osuditi. Jedini, koji bi imao pravo biti strog, je Isus. U svakom slučaju on je stvarno bez grijeha! A ipak ne osuđuje ženu. Pušta je da u miru ode. Ona smije početi novi život i ima razloga za veselo klicanje.

(Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.franjevci-split.hr)

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!