Mariji za duhovna zvanja

Tebi se utječem, Majko Crkve. Tebi, koja si svojim “Neka mi bude” otvorila vrata Kristove nazočnosti u svijetu, u povijesti, u dušama, prihvaćajući u poniznoj šutnji i posvemašnjoj predanosti poziv Svevišnjega. Učini da mnogi mladići i djevojke još danas osjete poziv tvojega Sina: “Slijedi me!” Učini da pronađu hrabrosti napustiti svoje obitelji, svoja zanimanja, svoje zemaljske nade i slijediti Krista na putu što ga je On zacrtao. Raširi svoju majčinsku ruku nad misionarima raspršenima po cijelome svijetu, nad redovnicima i redovnicama što pomažu starima, bolesnima, zapriječenima, siromasima; nad onima što su se posvetili poučavanju, nad članovima svjetovnih udruga, tim šutljivim kvascima dobrih djela; nad onima koji u klauzuri žive od vjere i ljubavi i mole za spasenje svijeta. Amen.

Zdravo, Marijo..

 


 

Litanije za svećenike

O NAMA

U zapadnom dijelu Zagreba, podno jugozapadnih obronaka Medvednice prostire se župa sv. Josipa Radnika

U životu župe sudjeluje oko 9000 župljana, a naša mala crkva tako svake nedjelje postaje mjesto slavljenja sv. mise i okupljanja oko zajedničkog stola Gospodinova.

Više ...

LAJKAJTE NAS NA FACEBOOK-U!