Potpuni oprost

Vjernici koji pobožno pohode groblje, te se makar u duhu pomole za vjerne pokojne, dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu. POTPUNI OPROST dobiva se u prvih osam dana u mjesecu studenom, a u ostalo doba godine dobiva se DJELOMIČNI OPROST.

Na blagdan Svih svetih i na Dušni dan i nedjelju poslije Dušnog dana mogu vjernici u svim crkvama, u javnim ili polujavnim bogomoljama dobiti POTPUNI OPROST, koji se može namijeniti samo za pokojne. Da se dobije potpuni oprost potrebno jepohoditi crkvu ili bogomolju u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje, primiti sv. Pričest i ispovjediti se, ako je to potrebno, te izmoliti molitvu na nakanu Sv. Oca Pape. Taj se oprost dobiva od podneva 31. listopada, pa do ponoći 2. studenog, te od podneva slijedeće subote, pa do ponoći slijedeće nedjelje.