BOŽJI NALOG

  BOŽJI NALOG

  14. nedjelja kroz godinu, 07.07.2019.g.

  Prvo čitanje: Iz 66, 10-14c

  Drugo čitanje: Gal 6, 14-18

  Evanđelje: Lk 10, 1-9  (kraća verzija)

   

  Zborna molitva

  Bože, ti si poniženjem svoga Sina podigao pali svijet.

  Udijeli svome narodu svetu radost. Oslobodio si ga ropstva grijeha:

  privedi ga uživanju vječnog veselja.

  Po Gospodinu.

   

  Darovna molitva

  Gospodine, ovaj prinos

  tvome imenu nek nas

  očisti i iz dana u dan

  potiče na izgradnju

  novoga svijeta. Po Kristu.


  Popričesna molitva

  Gospodine, nahranio si nas božanskim darovima.

  Molimo te, obdari nas spasenjem i ne daj da te ikad

  prestanemo hvaliti.

  Po Kristu.

   

  Razmišljanje uz biblijska čitanja:

  BOŽJI NALOG

             Slušajući riječi evanđelja današnje nedjelje zaključujemo, da glasnici nisu poslani kao službeni nositelji u postojeće zajednice. Oni su poslani u gradove i sela, koja još nisu dotaknuta evanđeljem, u koja je trebao doći Isus. Promotrimo zadaću glasnika malo bliže. Oni su trebali kazivati: "Približilo vam se kraljevstvo Božje!"

             Oni su trebali kazivati poniženima, da im se Bog približava, da se usprave. Trebali su bolesnima svjedočiti, da Bog želi njihov život. Oni su trebali navijestiti bespomoćnima da se otvore za nadu u Boga i da postoje mogućnosti koje nikada ne prestaju. Oni su trebali navijestiti isključenima pomirenje i novo zajedništvo u imenu Božjem. Sažeto se može reći: oni su trebali navijestiti ljudima radost, hrabrost, pouzdanje, nadu i to u povjerenju na skori Božji dolazak. Za veliku Božju žetvu u svakom vremenu, pa tako i danas, treba velikodušnih i plemenitih radnika. To moraju biti ljudi sa srcem, bistra uma, jake volje, stvaralačke snage i fantazije. Ljudi bez straha, da će uprljati prste; lijenošću se ne može ništa započeti i ništa postići. To moraju biti ljudi, koji znaju cijeniti, kako je žetva veličanstvena, da se tu radi o žetvi koja nije naša, nego Božja stvar. On je onaj koji daje da raste i sazrijeva. On je gospodar vinograda, njiva i polja, također i kamenitoga tla i onoga sa oskudnim prinosom, gdje se ne vidi uspjeh usprkos muci s puno ljubavi i najboljoj volji.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.franjevci-split.hr)

  RASPORED SVETIH MISA:

  radnim danom:

  18.30 sati 

  nedjeljom:

  8.30, 10.30 i 18.30 sati

  ZAŠTITA PRIVATNOSTI

  Zaštita privatnosti
  Kolačići

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473-128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, subotom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

  KAKO DO NAS

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!