Župne obavijesti i nakane 22.2.-28.2.2021.

Nedjelja, 21. veljače 2021.

ŽUPNE OBAVIJESTI

CARITAS – Sljedeće nedjelje, 28. veljače, skupljat ćemo vaš prilog za potrebne iz naše župe. Hvala na svakom vašem daru!

KRIZMANICI I PRVOPRIČESNICI – Kateheze za mlade koji se spremaju za primanje sakrament sv. Potvrde (krizme) i prve sv. Pričesti u tijeku su prema redovitom rasporedu.

KRIŽNI PUT – Petkom i nedjeljom tijekom korizmenog vremena imat ćemo pobožnost križnog puta s početkom u 17.50 sati.

SUSRETI ČLANOVA MARIJINE LEGIJE – Pozivamo župljane koji se žele pridružiti molitvi i prezidiju članova Marijine legije petkom u 17 sati da dođu u dvoranu pored crkve.

KRUNICA SV. JOSIPA SRIJEDOMSrijedom prije sv. Mise molimo krunicu i molitve na čast sv. Josipu. Pozivam vas na pobožnost da zajedno s našim vjernicima koji već evo nekoliko srijeda, dolazeći sa svojim osobnim i obiteljskim nakanama, rado mole ovu pobožnost umjesto krunice Blaženoj Djevici Mariji.

VAŽNO!! NAKNADNI BLAGOSLOV DOMOVA Zahvaljujem svima na lijepom prijemu i molitvi tijekom blagoslova vaših domova. Radostan sam što sam ove godine obišao sve svoje župljane i mogao se susresti sa svima koji su me srdačno primili.

Molim sve koji nisu bili kod kuće zbog posla, bolesti, izolacije ili drugih okolnosti da mi se jave, na bilo koji način, ukoliko žele da ih svećenik ubuduće pohodi. Poštivat ću sve one koji se ne jave ili one koji su me odbili te im nećemo ubuduće dolaziti! Kod svih onih kod kojih sam bio ove godine ne trebaju se dodatno javljati za sljedeću godinu, nego ću ih, već prema rasporedu za sljedeću godinu, pohoditi.

Mise radnim danom u 18:30h; nedjeljom u 8:30, 10:30 i 18:30h.

Župni ured radi uto. – čet. 17-18h; pet. 17-17:30h

Klanjanje je četvrtkom nakon sv. Mise.

Prilika za sakrament sv. Ispovijedi tijekom korizmenog vremena bit će pola sata prije svake sv. Mise, s izuzetkom večernjih sv. Misa petka i nedjelje, kada slavimo pobožnost križnog puta.

I. korizmena nedjelja
    Ponedjeljak18:30+ Ivo i Ana GalićKATEDRA SV. PETRA
    22.02.2021.
    Utorak18:30+ Marija Paris (sprovodna); + Mijo KrapacSv. Polikarp, Romana, Grozdan
    23.02.2021.i Franjo, ob. Jurman i Rešćan; + Tomislav Vlašić;
    + Franjo Alić i + iz ob.; + Etvert Željko; + Stjepan, Marijan i Katica Šublin; + Mario Dakić; - na nakanu; - za duše u čistilištu; - za zdravlje Lucije; - na nakanu za zdravlje; - na čast sv. Josipu
    Srijeda18:30- na nakanuSv. Sinerot, mučenikKrunica sv. Josipa prije
    24.02.2021.sv. Mise
    Četvrtak18:30+ Stjepan i Milica Stanišak i ob.Nestorije, Cezarije, Hrvoje, BerislavKlanjanje nakon sv. Mise
    25.02.2021.
    Petak 18:30+ Dragica Škorić; + Miroslav Kos-Šrajbek; + Mato Zefkić; + Barica Radić; + Ivan Volašćak; - na nakanu za Luciju Mlinarić; + Ljubica Nemčić; - u zahvalu za obitelj; + Mario i Tomo Dakić; + Ante Barbir, za duše kojih se nitko ne spominjeAleksandra, RobertSusret članova Marijine legije
    26.02.2021.od 17 sati
    Pobožnost križnog puta
    od 17.50 sati
    Subota18:30+ Filip ŠupukDonat, Gabrijel, Tugomil
    27.02.2021.
    Nedjelja 08:30+ iz ob. Pere PavkovićaII. korizmena nedjeljaPobožnost križnog puta
    28.02.2021.10:30- Župna i obiteljska sveta Misaod 17.50 sati
    18:30+ Danica Balaj

osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.