20. nedjelja kroz godinu, 12.08.2018.g.

  Prvo čitanje: Izr 9, 1-6

  Drugo čitanje: Ef 5, 15-20

  Evanđelje: Iv 6, 51-58

   

  Zborna molitva

  Bože, onima koji te ljube pripravio si nevidljiva dobra.

  Daj nam smisao za pravu ljubav, da tebe u svemu i nadasve volimo

  te postignemo tvoja obećanja, koja nadilaze svaku želju.

  Po Gospodinu.

   

  Darovna molitva

  Primi, Gospodine, ove prinose kojima se ostvaruje
  tajanstvena razmjena naših i tvojih darova.
  Mi tebi donosimo što si nam dao,
  a ti nam u svom daru podaj sama sebe. Po Kristu.

   

  Popričesna molitva

  Gospodine, ovom pričešću dao si nam dioništvo u svome Sinu Isusu Kristu.
  Molimo te, da nas sveta otajstva preobraze na njegovu sliku 

  te se pridružimo njegovoj proslavi u nebu. Po Kristu.

   

  Razmišljanje uz biblijska čitanja

   

  ŽIVJETI PO ISUSU

   

           Krist nam nudi model božanskog unutar trojstvenog života i zajedništva. On poziva i nas da uspostavimo s njime odnos koji on uspostavlja s Ocem. Zato se i ne ustručava reći da on živi po Ocu, kao što očekuje od nas da živimo po njemu, čime ostvarujem najprisnije zajedništvo i s Ocem. Kao što je on potpuno u Ocu i Otac u njemu, tako očekuje da i mi budemo u njemu. Ukazujući nam na istinu da bez njega ne možemo imati života vječnoga, jasno nam veli kako je počelo našega života u Bogu, koji je ujedno i jamstvo života vječnoga. Tko bi smatrao da mu je takav život nedostižan, jer je preuzvišen ili tko bi smatrao preteškim ostvariti takvo zajedništvo života, Gospodin nam daje prikladan način da to ostvarimo. 

            Zahtjev koji iznosi u današnjem evanđeoskom odlomku da živimo po njemu u biti je najprije poziv i dar. On je zato sišao s neba kako bi nam bio dostupan i dohvatljiv na ljudski način. Utjelovio se kako bi nam dao svoje tijelo za hranu, te kako bismo, hraneći se njegovim životom, imali život u sebi. Na taj način mi ljudi, koji nemamo u svojoj vlasti ni princip svoga života, primamo na dar božanski život. Primajući taj dar od Boga, primili smo i poziv na vječno blaženstvo koje se ne događa samo po sebi, nego se ostvaruje u vidu primljenoga dara.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com )

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

   

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!

   
   

   

  Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.