Župni CARITAS

bakica2MOJA POMOĆ ZA BLIŽNJEGA U POTREBI

Ako netko ima želju i mogućnost pomoći onima koji su najugroženiji, potrebne su nam živežne namirnice. Njih možete donijet i svakog dana u uredovno vrijeme.

Dijeljenje i prikupljanje robe je u četvrtak od 16 – 18 h.

Od srca zahvaljujem volonterkama našeg Caritasa.

Svake nedjelje prije prvog četvrtka u mjesecu, kod svih misa skupljamo pomoć u namirnicama za one koji su najugroženiji.

Na koji način? Lijepo molimo one koji su voljni i u mogućnosti da donesu samo po 1 artikl. Npr: 1 ulje i ništa drugo. 1 paštetu, 1 makarone, 1 rižu… odnosno 1 sapun, 1 šampon. To ne bi trebalo biti preveliko opterećenje. Zapravo će biti veći problem ne zaboraviti i sjetiti se. No, ako se sjetimo da će se toj mojoj pašteti gladno dijete obradovati, mislimo da bi nam to trebao biti dovoljan poticaj. Naravno, to se odnosi na one koji su u mogućnosti.  Ono što prikupimo naš Caritas će već znati kome i kako podijeliti.

Unaprijed zahvaljujemo na vašoj solidarnosti i djelotvornoj ljubavi.

osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.