Nakane 14.06.-20.06.2021.

Ponedjeljak18:30+ Danica i Josip KučišZdravko, Elizej, Zlatko
    14.06.2021.
    Utorak18:30+ Branko Cvek (sprovodna); + Ćorić Mladen Amos, Vid, Vito, Toma
    15.06.2021.i Marija; + Ante Golenović; + Antun, Ivan Mirković i ob.; + Mara i Stanko Cesar, Vjekoslav
    i Milka Kroflin; - u zahvalu Milosrdnom Isusu;
    + Mato Cvek; - u zahvalu; - zahvalna sv. Misa
    od zbora Credo; + Stjepan, Anica i ob. Jakopović;
    - zahvalnica; - za uspješno liječenje tate;
    + Ivan Orlović
    Srijeda18:30+ Josip PavlićZlatko, Zlata, AurelijeKrunica sv. Josipa
    16.06.2021.prije sv. Mise
    Četvrtak18:30- za zdravlje Anđele ĆorićLaura, Terezija, NevenkaKlanjanje pred Presvetim nakon sv. Mise
    17.06.2021.
    Petak 18:30+ Marijana Bošnjak; Marcel, Paula, LjuboSusret članova Marijine legije
    18.06.2021.- u zahvalu Milosrdnom Isusu, od 17 sati
    - u zahvalu;
    + Ivan Orlović
    Subota18:30/Sv. Romuald, opat
    19.06.2021.
    Nedjelja8:30+ /XII.
    20.06.2021.10:30- Župna i obiteljska sveta Misanedjelja kroz godinu
    18:30+ iz ob. Pap, Marija, Vjekoslav, Slavica, Cecilija, Elizabeta i Franjo

Obavijest o promjenama u nastavku tečaja  "Upoznaj i osposobi svoje srce za ljubav"

Poštovani, obzirom na trenutne okolnosti, trenutno nismo u mogućnosti nastaviti naš tečaj u crkvi redovitim okupljanjem. Stoga ćemo pauzirati naše susrete do prvog trenutka kada nam opet
    bude moguće nastaviti u istom terminu, nedjeljom u 20 sati.
    O nastavku ćete biti obaviješteni preko društvenih mreža, naše župne web i facebook stranice te putem redovitih župnih obavijesti i s oglasne ploče. Hvala na razumijevanju, svako dobro i Božji blagoslov!

vlč. Branimir Budinski.

Što slavimo na blagdan Svih svetih, a što na Dušni dan? Što zapravo znači kada kažemo da vjerujemo u »općinstvo svetih«?

Prvoga dana mjeseca studenoga svake godine slavimo blagdan Svih svetih. Tog dana slavimo one svetce i svetice koje je Crkva proglasila svetima, kao i one koji nisu proglašeni svetima, ali su svojim životom ostvarili ideal kršćanskog života te su njihove duše ušle u kraljevstvo Božje pošto su nakon smrti njihove krsne haljine obijeljene u krvi Jaganjčevoj.

Kako ne znamo poimence svih koji su umrli na glasu svetosti, Crkva je odredila ovaj dan kada se zajednički moli za sve svete i blažene, poznate i nepoznate.

Riječ je o onom beskrajnom mnoštvu običnih ljudi, mnoštvu koje nam svjedoči da svetost ne znači nenormalnost, besprijekornost, nego znači puninu ljudskosti. Stoga su na svetost pozvani svi kršćani, svih razdoblja i svih životnih okolnosti. Kao što je lijepo rekao papa Benedikt XVI., da bi mogli biti sveti, nije potrebno činiti izvanredne pothvate i djela niti posjedovati posebne karizme, već jednostavno služiti Kristu, slušati ga i slijediti bez obeshrabrenja u teškim trenutcima. Samo s njegovom pomoći možemo postati svetima.

Dušni dan slavimo svake godine 2. studenoga, kada se sjećamo svih svojih dragih pokojnika. Pohodi grobovima i grobljima u tom pogledu redoviti su znak pažnje i vjere. Tog dana vjernici mole za duše svojih dragih pokojnika, za njih pale svijeće na grobovima, prisustvuju svetoj Misi, povezujući se tako svojim molitvama s njima i moleći Božje milosrđe da ih što prije očisti od svih slabosti te da ih uvede tamo gdje s oka svaka suza nestaje.

Tako je Dušni dan ili Dan svih vjernih mrtvih izraz kršćanske nade i vjere u zagrobni život što liturgija ističe riječima: »Tvojim se vjernima, Gospodine, život mijenja, a ne oduzima. I pošto se raspadne dom ovozemnog boravka, stječe se vječno prebivalište na nebesima.« Mi za duše svojih dragih pokojnika molimo duboko vjerujući da će oni, kada dođu u kraljevstvo Božje, biti naši zagovornici. Vjerujemo da će oni moliti za nas da ne promašimo svoj konačni životni cilj, da i mi uđemo u kraljevstvo Božje i tako budemo pribrojeni općinstvu svetih.

don. Luka Prcela

Napomena! Potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu može postići:

• Tko pohodi groblje i u dane od 1. do 8. studenog moli za pokojne

Tko na današnji dan – ili po dopuštenju Ordinarija u nedjelju prije ili poslije ovog dana, ili na dan Svih Svetih – pohodi neku crkvu i ondje, uz sakramentalnu ispovijed i pričest, izmoli Očenaš i Vjerovanje te moli na nakanu Svetog oca.

osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.