SAMOODRICANJE I NASLJEDOVANJE KRIŽA

  24. nedjelja kroz godinu, 16.09.2018.g.

   

  Prvo čitanje: Iz 50, 5-9a

  Drugo čitanje: Jak 2, 14-18

  Evanđelje: Mk 8, 27-35

   

  Zborna molitva

  Bože, Stvoritelju i Svedržitelju.

  Daj da ti služimo svim srcem

  te iskusimo darove tvoje ljubavi. Po Gospodinu.

   

  Darovna molitva

  Gospodine, usliši nam prošnje i primi darove.

  Što svaki od nas prikazuje tebi na čast,

  nek bude na spasenje svima,

  po Kristu, Gospodinu našemu.

   

  Popričesna molitva

  Gospodine, nek nam ova pričest pronikne duh i tijelo,

  da u nama ne prevagne tjelesna sklonost

  nego djelovanje tvoje moći. Po Kristu.

   

  Razmišljanje uz biblijska čitanja

  SAMOODRICANJE I NASLJEDOVANJE KRIŽA

            Isus Krist, Gospodin i učitelj, pokazuje svojim učenicima kraljevski put samoodricanja. Unutrašnja tajna ovoga puta je ljubav. Jer samo je ljubav sposobna, u punoj slobodi odreći se toga vlastitoga i predati se ljubljenoj osobi. Tko stvarno želi biti Isusov učenik, taj stupa u vezu sa snagom Božje ljubavi, koja nas čini sposobnima, da izađemo iz sebe. Tako napuštamo sami sebe i nalazimo se nanovo u Bogu kao u onim ljudima kojima dokazujemo našu ljubav. Ništa nije izgubljeno od toga što darujemo Bogu.

            Za svakoga od nas postoji dobar put na kojemu možemo slijediti Isusa Krista u predanju naše ljubavi. Mi smijemo ići s njime u povezanosti s našom nebeskom majkom Marijom, koju nam je Isus darovao za majku sa svoga križa. Isto tako po Kristovoj  milosti imamo udjela na otkupljenju i zajedno sa svima svetima nalazimo vječnu radost kod Boga.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.franjevci-split.hr)

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

   

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!

   
   

   

  Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.