VJERNOST I „SNALAŽLJIVOST“

  25. nedjelja kroz godinu, 22.09.2019.g.

  Prvo čitanje: Am 8, 4-7

  Drugo čitanje: 1Tim 2, 1-8

  Evanđelje:  Lk 16, 1-13

  Zborna molitva

  Bože, sav si svoj zakon sveo na ljubav prema tebi i bližnjemu.
  Daj da vršimo tvoje zapovijedi i postignemo vječni život.
  Po Gospodinu.

   

  Darovna molitva

  Gospodine, primi darove svoga naroda da nebeskim otajstvima
  postignemo što vjerom i djelom ispovijedamo. Po Kristu.

   

  Popričesna molitva

  Gospodine, ti nas hraniš svojim otajstvima.
  Odgajaj nas neprestano uredbama svoga milosrđa
  da plodove otkupljenja donosimo i u otajstvima i u vladanju.
  Po Kristu.

  Razmišljanje uz biblijska čitanja:

  VJERNOST I „SNALAŽLJIVOST“

               Tko je vjeran u najmanjoj stvari, vjeran je i u velikoj. Tko je nevjeran u najmanjoj stvari, nevjeran je i u velikoj (10).

  U najmanjem vjeran – u najvećem vjeran!

  U najmanjem nepošten – u najvećem nepošten!

   
                Vjernost potvrđuje konkretno prijateljstvo, prijateljstvo koje ne podnosi nikakvu masku. Vjernost se ni u kojem slučaju ne može imati čovjeku koji je s maskom, niti se od takvoga može očekivati povjerenje. Svaka dvoličnost je korijen svake nevjernosti - nepovjerenja. A vjernost prihvaća stvarnost kakva jest, prihvaća čovjeka kakav jest, ne ideju o njemu. Zato povjerenje pomaže čovjeku da izraste u čovjeka i da živi istinskog čovjeka. Vjernost je bitna čovjekova kvaliteta.

                Smiruje onoga koji ju ima i kroti onoga kome se izručuje. Ljudski život je jedan 'mozaik'. Sastavljen je od malenih stvari koje su bitne za život. Zato su 'malene' stvari vrlo važne za 'veliki' život.

                Vjernost i povjerenje u 'malome' daje pouzdanje za vjernost u 'velikome', ali isto tako u vjernosti se čovjek odgaja, treba ga u tome probuditi. U vjernosti se raste. Zapravo vjernost raste s rastom čovječnosti. Tko je nepošten u najmanjem – nepošten je u najvećem! Pošten – nepošten, dva su vrlo široka pojma da bi obuhvatili naš cijeli moralni život. Sve naše vrline i sve naše mane. To znači da kao što nema u životu prihvaćanja mrvica života nego prihvaćanje ili odbijanje cijelog života, tako se isto ne smije zavaravati da možemo biti sad pošteni a poslije nepošteni ili nekome pošteni drugome nepošteni.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.dominikanci.hr)

  RASPORED SVETIH MISA:

  radnim danom:

  18.30 sati 

  nedjeljom:

  8.30, 10.30 i 18.30 sati

  ZAŠTITA PRIVATNOSTI

  Zaštita privatnosti
  Kolačići

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473-128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, subotom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

  KAKO DO NAS

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!