Pjevano evanđelje i propovijed - Treća vazmena nedjelja

Evanđelje: Lk 24,35-48
    Trebalo je da Krist sve to pretrpi i treći dan uskrsne od mrtvih.
    Čitanje svetog Evanđelja po Luki
    U ono vrijeme: Učenici su Isusovi pripovijedali što se dogodilo na putu i kako ga prepoznaše u lomljenju kruha. Dok su oni o tom razgovarali, stane Isus posred njih i reče im:
    »Mir vama!«
    Oni, zbunjeni i prestrašeni, pomisliše da vide duha.
    Reče im Isus:
    »Zašto se prepadoste? Zašto vam sumnje obuzimaju srce? Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam.«
    Rekavši to, pokaza im ruke i noge. I dok oni od radosti još nisu vjerovali, nego se čudom čudili, on im reče:
    »Imate li ovdje što za jelo?«
    Oni mu pruže komad pečene ribe. On uzme i pred njima pojede.
    Nato im reče:
    »To je ono što sam vam govorio dok sam još bio s vama: treba da se ispuni sve što je u Mojsijevu Zakonu, u Prorocima i Psalmima o meni napisano.« Tada im otvori pamet da razumiju Pisma te im reče:
    »Ovako je pisano: ’Krist će trpjeti i treći dan ustati od mrtvih, i u njegovo će se ime propovijedati obraćenje i otpuštenje grijeha po svim narodima počevši od Jeruzalema.’ Vi ste tomu svjedoci.«
    Riječ Gospodnja.

radnim danom:

18.00 sati

nedjeljom:

8.30, 10.30 i 18.30 sati

od utorka do petka od 17 do 17.30 sati

osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.