O. Dehon posebno se posvetio radu s mladima, radnicima i bolesnicima u Sain-Quentinu. Također, započeo je susrete s poslodavcima i vlasnicima industrijskih poduzeća, a među prvim rezultatima bilo je ukidanje rada njedjeljom, što je bio doista velik uspjeh. Zaključio je da je tadašnja situacija u društvu (socijalna nepravda i siromaštvo) posljedica udaljavanja čitavog društva od Krista i odbacivanje njegove ljubavi. Želio je poduzeti konkretne korake kako bi pomogao ponajprije širokim masama radnika koji su se udaljili od Crkve i Krista.
Zahvaćen Kristovom ljubavlju i čvrsto povezan sa Srcem Isusovim te blizak problemima suvremenog čovjeka, 1878. osnovao je Družbu svećenika Srca Isusova. Glavni cilj Družbe jest djelovati u duhu naknade i zadovoljštine prema Srcu Isusovu. Osim tog temeljnog cilja, dehonijanci pomažu obespravljenim radnicima i siromašnima, bave se misijskim radom, ponegdje je naglašen rad u medijima, organiziraju i vode duhovne vježbe za mladež i odrasle te pokreću akcije u borbi protiv alkoholizma i narkomanije. Danas Družba u svijetu broji oko 2200 članova koji žive i djeluju u tridesetak zemalja.
Dehonijanci u Hrvatskoj
Premda su pojedinci djelovali u Crkvi u Hrvatskoj i ranije, Družba službeno djeluje u Zagrebu od 1993. Tada je došlo do osnivanja nove župe u naselju Trnovčica koju je kardinal Franjo Kuharić povjerio svećenicima dehonijancima. Od 2002. djeluju i na župi u Požeškim Sesvetama. Osim redovitog dušobrižništva, potiču djelovanje mnogih skupina i zajednica u župi, poput Vojske Bezgrešne, Marijine legije, zajednice Milosrdnog Isusa te se bave izdavaštvom.