Featured

Krštenje Gospodinovo (godina C)

Krštenje Gospodinovo (godina C)
Evanđelje: Lk 3,15-16.21-22

(Evanđelje po Luki, glava treća, redak petnaesti do šesnaestog i dvadeset prvi do dvadeset drugog)

 

„Ti si Sin moj, Ljubljeni!
U tebi mi sva milina!“

C16 NKG

PRISUTNOST DUHA BOŽJEG

     Isus je do svoje tridesete godine živio nepoznat u Nazaretu. Ljudi nisu znali da je on Božji Sin. Na Jordanu, kad se Isus krstio, Bog ga je predstavio kao svog Sina. To možemo usporediti s rođenjem djeteta. Kad se dijete rodi, ono na novi način nastavlja život koji već devet mjeseci živi pod srcem svoje majke. Duh Božji, koji se javio dok je Ivan krstio Isusa, uvijek je prisutan s njegovim učenicima i sve nas jednako ljubi. Duh Sveti nam pomaže da započnemo život na nov način, da živimo po Božjoj volji i da se po našem načinu života prepoznaje da smo Kristovi.

Započinješ li i završavaš svaki dan s molitvom?
Kako se često sjetiš da je Bog uvijek s tobom?

 

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!