Treća nedjelja došašća (godina B)

Treća nedjelja došašća (godina B)
Evanđelje: Iv 1,6-8.19-28
(Evanđelje po Ivanu, glava prva, redak šesti do osmog i devetnaesti do dvadeset osmog)

 

Ne bijaše on svjetlo, nego da posvjedoči za svjetlo.

 

B18 D3

 

SVJETLO

     Ivan je bio poslan od Boga da navijesti Isusov dolazak. Zato ga nazivamo Pretečom. Krstio je ljude na rijeci Jordanu (stoga ga nazivamo i Krstiteljem), propovijedao je, pozivao ljude na obraćenje i tako pripravljao put Gospodinu. Zbog silne snage u njegovim riječima mnogo je ljudi k njemu dolazilo, pa su neki pomislili da je on Spasitelj kojeg su očekivali. No, Ivan je za sebe rekao da nije dostojan odriješiti remenje na obući Onoga koji dolazi poslije njega. On nije bio Svjetlo (Bog), nego je došao posvjedočiti za Svjetlo te se u potpunosti stavio u službu svjedočenja Isusa i njegova kraljevstva.

Što u životima ljudi donosi svjetlo, a što donosi mrak?
Što možeš učiniti da u svoj život i živote drugih ljudi uneseš više svjetla?

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!