16. nedjelja kroz godinu, 22.07.2018.g.

Prvo čitanje: Jr 23, 1-6

Drugo čitanje: Ef 2, 13-18

Evanđelje: Mk 6, 30-34

Molimo te, Gospodine,

budi nam milostiv i darežljiv.

Produbi nam nadu, vjeru

i ljubav, da ustrajemo

u budnosti i vršenju tvoga zakona. Po Gospodinu.

Bože, ti si u jedinoj žrtvi svoga Sina ispunio razne žrtve starog Saveza.

Primi ovaj naš dar, blagoslovi ga kao i prinos Abelov:

što svaki od nas prikazuje tebi na čast nek bude na spasenje svima. Po Kristu.

Budi, Gospodine, uza svoj narod. Nahranio

si nas nebeskim otajstvima: daj da

iz stare grešnosti prijeđemo u novi život.

Po Kristu.

BITI PREPOZNATI KAO ISUSOVI

Ono što je nadasve vrijedno naglasiti, a za nas treba biti poučno, je činjenica da su ljudi prepoznali Isusa i njegove učenike, te da su potom krenuli za njima na mjesto kamo su se usmjerili lađom. Doista, ljudi su osjetili njegovo božansko pastirsko djelovanje, te su ga rado slijedili potrebni njegove božanske mudrosti i snage. A isto tako su prepoznali i sve što su učili njegovi učenici kao vjerodostojno i vrlo snažno, pa su stoga i njih prepoznavali zajedno s njime. I oni su u njegovoj školi već bivali oblikovani kao pravi pastiri svoga naroda sukladno moći i mudrosti samog Gospodina.

Poput apostola pozvani smo posvjedočiti novost kojom nas je obdario naš Gospodin, tj. pozvani smo ljudima udahnuti malo svježine u ovom svijetu u kojem se i oni osjećaju iscrpljenima te traže vjerodostojno svjedočanstvo moćne riječi i čudesnih djela. Pozvani smo biti takvi da nas ljudi prepoznaju po nauku i djelima kao Kristove učenike. Neophodno je da budemo vjerni Kristu do mjere prepoznatljivosti, i to ne samo na formalan i služben nauk, nego onom unutarnjom snagom i uvjerljivošću kojom privlačimo srca vjernika da odvažnije idu za Kristom. Kamo sreće da vjernici i svi drugi ljudi prepoznaju pastire Crkve po djelima koja odražavaju njegovu moć i slika su njegovih djela.

osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.