17. nedjelja kroz godinu, 29.07.2018.g.

  Prvo čitanje: 2 Kr 4, 42-44

  Drugo čitanje: Ef 4, 1-6

  Evanđelje: Iv 6, 1-15

   

  Zborna molitva

  Bože, zaštito i uzdanje naše,

  bez tebe ništa nije valjano, ništa sveto.

  Umnoži nad nama svoje milosrđe,

  da se po tvom promislu i vodstvu

  tako služimo zemaljskim dobrima

  te srcem prionemo za nebeska.

  Po Gospodinu.

   

  Darovna molitva

  Gospodine, prinosimo ti darove dobivene od tvoje darežljivosti,

  da nam po tvojoj milosti posvete svagdašnji život i dovedu nas u vječnu radost.

  Po Kristu.

   

  Popričesna molitva

  Gospodine, primili smo pričest, spomendar muke tvoga Sina.

  Molimo te da nam bude na spasenje

  što nam je u svojoj neiskazanoj ljubavi on darovao.

  Koji živi.

   

  Razmišljanje uz biblijska čitanja

  POUKA O KRUHU I KRIZI

            Onaj tko traži Isusa i odlučno ide za njim, neminovno dolazi u situaciju oskudice, lišavajući se gotovo i najosnovnijih stvari za život, čega je Isus svjestan premda ne poziva ljude da ga slijede i traže da bi ih osiromašio. I danas će vjernik, živeći neporočno u Gospodinu i poradi Gospodina, biti zakinut ili će se svojevoljno odreći povlastica i zamamnosti koje pruža ovaj svijet, te će biti dodatno opterećen križem života.

            A ako već moramo proći kroz krizu, onda je bolje proći kroz onu krizu koju nas vodi sam Gospodin, koji je moćan onda uzeti naših pet kruhova i dvije ribice i umnožiti ih za veliko mnoštvo. Jer samo krizno stanje koje nastaje kao posljedica odricanja poradi Krista nosi u sebi pretpostavke i mogućnosti umnažanja postojećih zaliha na dobrobit svih, a također vodi i k poštivanju sveg suviška kojim se više ne razbacujemo, nego ga skupljamo svjesni da mogu nastupiti i teži dani.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

   

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!

   
   

   

  Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.