ČUVATI ISUSOVE DAROVE

  ČUVATI ISUSOVE DAROVE

  7. vazmena nedjelja, 02.06.2019.g.

  Prvo čitanje: Dj 7, 55-60

  Drugo čitanje:  Otk 22, 12-14.16-17.20

  Evanđelje: Iv 17, 20-26

   

  Zborna molitva

  Gospodine, mi vjerujemo da je Spasitelj ljudskog roda

  sada s tobom u slavi. Usliši nam molitvu:

  daj da iskusimo njegovu prisutnost s nama

  do svršetka svijeta, kako je obećao. Po Gospodinu.

   
   

  Darovna molitva

  Primi, Gospodine, žrtvene prinose i molitve svojih vjernika.

  Daj da po ovoj svetoj službi i mi prijeđemo u nebesku slavu.

  Po Kristu.

   
   

  Popričesna molitva

  Usliši nas, Bože, naš Spasitelju,

  i po ovim nam svetim otajstvima

  učvrsti nadu da će se na svemu tijelu Crkve

  dovršiti što je počelo u Kristu, našoj Glavi.

  Koji s tobom.

   

  Razmišljanje uz biblijska čitanja:

  ČUVATI ISUSOVE DAROVE

           Danas je i nama ispovijedati Isusa i svjedočiti za njega tom istom vjerom koju su složno ispovijedali i propovijedali apostoli u svom zajedništvu. A kako bi se to moglo dogodit, jer je prevažno za vjeru koja nije sastavljena od proizvoljnijih ljudskih stavova, nego od svjedočenja za događaj Isusa Krista, neophodno je čuvati se napasti da je svedemo na ljudske istine i znanje, na ljudske osjećaje i uvjerenja. Isus je molio i za nas da u sebi sačuvamo Božje darove, a napose dar jedinstva u vjeri koji je odraz jedinstva u Bogu, te da se trudimo zadržati slavu kojom nas je obdario naš Gospodin. Ako se prema darovima kojima nas je on obdario odnosimo površno i nemarno, onda razasipamo Božji kapital povjeren Crkvi, te ne možemo primiti niti puninu njegova dara, te niti biti pravi svjedoci. Tko je neodgovoran prema sjemenu vjere koje je Krist posijao u naša srca, ne može uživati niti njegove plodove. Na prvo nam je i istaknuto mjesto staviti, stoga, Isusove želje i molitve za nas, ako se želim zvati i biti njegovi vjernici. Trudimo se stoga doživjeti u svome biću uskrsnu slavu našega Gospodina, te držati se istine koju nam je očitovao i čuvati Božju ljubav koju nam je darovao, kako bismo i sami primali sve više i snažnije dar njegova Duha i ostavljali vjerodostojno svjedočanstvo svijetu. Svjedočimo ga tako vjerom i ljubavlju da zavrijedimo ući u onu vječnu slavu koju je on imao u ljubavi Očevoj prije postanka svijeta.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)

  RASPORED SVETIH MISA:

  radnim danom:

  18.30 sati 

  nedjeljom:

  8.30, 10.30 i 18.30 sati

  ZAŠTITA PRIVATNOSTI

  Zaštita privatnosti
  Kolačići

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473-128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, subotom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

  KAKO DO NAS

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!