GLEDAT ĆE ONOGA KOGA SU PROBOLI

  12. nedjelja kroz godinu, 23.06.2019.g.

  Prvo čitanje: Zah 12, 10-11; 13, 1

  Drugo čitanje: Gal 3, 26-29

  Evanđelje: Lk 9, 18-24

   

  Zborna molitva

  Daj, Gospodine, da ti uvijek služimo sa strahopoštovanjem i ljubavlju.

  Ti nikada ne kratiš svoga vodstva vjernima koje si utemeljio u svojoj ljubavi.

  Po Gospodinu.

   
   

  Darovna molitva

  Gospodine, primi žrtvu pomirenja i hvale:

  po njoj nas očisti od grijeha da ti se svidi

  ljubav naših duša. Po Kristu.

   

  Popričesna molitva

  Gospodine, pričest svetog tijela i predragocjene krvi

  obnavlja nam božanski život. Molimo te da svako

  slavljenje otajstva učvrsti jamstvo našeg spasenja.

  Po Kristu.

   

  Razmišljanje uz biblijska čitanja:

  GLEDAT ĆE ONOGA KOGA SU PROBOLI

                 U knjizi proroka Zaharije (1. čitanje), naviješteno je izlijevanje Duha Svetoga na koncu vremena. S patnjom i smrću Kristovom ispunile su se riječi proroka, po kojima će ljudi gledati onoga koga su proboli. Iz probodenog srca Otkupitelja poteći će izvori milosti; svima koji vjeruju u Isusa Krista pripast će spasenje.

                 Apostol Pavao podsjeća Galaćane u svome pismu na to, da su u Isusu Kristu spašeni. (2. čitanje) Po vjeri i krštenju oni su postali jedno u Kristu. Postojeće razlike su relativizirane. Tako se ispunja Božje obećanje za Abrahamovo potomstvo. Ovaj je bio svijetli uzor na temelju svoje vjerničke pravednosti.

                 Evanđelje nas izvještava o važnom bistrenju, koje Isus poduzima naspram svojih učenika. Dok ostali ljudi prosuđuju po izgledu i ne mogu izići iz otrcanih fraza, apostoli po Petru svjedoče da je Isus Mesija. Isus ne želi dovesti ljude u zabludu kada je u pitanju njegova osoba, stoga će unaprijed pretkazati svojim učenicima svoju patnju i smrt, ali i svoje uskrsnuće. Put do života s Bogom moguć je samo u predanju iz ljubavi, kako ju Isus ispunja u svojoj žrtvi na križu.  Baš zato trebaju učenici nasljedovati Isusa i dnevno uzimati na sebe križ. Tako će upravo pripasti punina života onima koji se predaju u ljubavi. Tko naprotiv gleda samo na sebe i svoje srce zatvara za Boga i bližnjega, ne može steći  pravi život.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.franjevci-split.hr)

  RASPORED SVETIH MISA:

  radnim danom:

  18.30 sati 

  nedjeljom:

  8.30, 10.30 i 18.30 sati

  ZAŠTITA PRIVATNOSTI

  Zaštita privatnosti
  Kolačići

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473-128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, subotom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

  KAKO DO NAS

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!