BORBOM DO SPASENJA

  BORBOM DO SPASENJA

  21. nedjelja kroz godinu, 25.08.2019.g.

  Prvo čitanje: Iz 66, 18-21

  Drugo čitanje: Heb 12, 5-7.11-13

  Evanđelje: Lk 13, 22-30

  Zborna molitva

  Bože, ti ujedinjuješ srca vjernih da isto hoće i za istim teže.
  Daj narodu svome da ljubi što ti zapovijedaš i želi što ti obećavaš
  te u nestalnosti zemaljskog života onamo smjera naše srce
  gdje su prave radosti. Po Gospodinu.

   

  Darovna molitva

  Gospodine, jedinom žrtvom svoga Sina stekao si novi narod.
  Molimo te, daruj svojoj Crkvi jedinstvo i mir. Po Kristu.

   

  Popričesna molitva

  Gospodine, izliječi nas potpuno svojim milosnim djelovanjem.
  Stvori nam novo srce da uvijek činimo što je tebi milo. Po Kristu.

   

  Razmišljanje uz biblijska čitanja:

  BORBOM DO SPASENJA

                 Tko pokuša sagledati Božju ljubav za čovjeka zna da Isus zaobilazi pitanje o broju spašenih, jer on ne promatra ljude kroz postotke, nego ljubi svakoga vječnom ljubavlju kojoj je svaki dragocjen, jedincat i jedinstven. Bog se ne može zadovoljiti time da se spasi jedan dobar postotak, eventualno nekakva većina, nego želi spasenje svakom svom djetetu, svakom konkretnom čovjeku. Zato je Isus izbjegao ovo pitanje, jer se u njemu očituje besmisao koji je na štetu razumijevanja ljudske neizmjernosti. A on o ljudima ne može govoriti kroz prizmu brojki, dobrog omjera i zadovoljavajućih postotaka. Ako pred Bogom propadne jedno njegovo dijete koje neizmjerno vrijedi, koja korist da se spasi 99 posto. Zato svakoga onoga koji se zanima za broj, on potiče da se radije bori ući na uska vrata, nego da troši svoju snagu na nebitna pitanja.

                  Neka nam se, stoga, Gospodinov poziv da se borimo da uđemo na uska vrata ozbiljno usiječe u svijest kako bismo jednom mogli s njime sjesti na gozbu u kraljevstvu Božjemu. Ako itko, onda nas je Isus poučio da je Bog dobar, ali to ne znači da se i mi ne trebamo angažirati oko svoga spasenja i života vječnoga. Naprotiv, tim više nam se još zauzetije boriti! Baš zato što je dobar, njegova dobrota nam treba biti smjerokaz i dodatni poticaj da ga slušamo, a ne izgovor za duhovni nemar i lijenost. Ne budimo poput ljudi kojima veći poticaj u životu može biti strah od kazne, nego primjeri dobrote i čestitosti, ili pak ljubav dobrog i milosrdnog Oca. Borimo se da uđemo na prava vrata, kako bismo se jednom, radosni, našli u vječnoj radosti svoga Oca.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)

  RASPORED SVETIH MISA:

  radnim danom:

  18.30 sati 

  nedjeljom:

  8.30, 10.30 i 18.30 sati

  ZAŠTITA PRIVATNOSTI

  Zaštita privatnosti
  Kolačići

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473-128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, subotom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

  KAKO DO NAS

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!