KOJI SE UZVISUJE

  KOJI SE UZVISUJE

  22. nedjelja kroz godinu, 01.09.2019.g.

  Prvo čitanje: Sir 3, 17-18.20.28-29

  Drugo čitanje: Hebr 12, 18-19.22-24a

  Evanđelje: Lk 14, 1.7-14

  Zborna molitva

  Silni Bože, što god je dobro, od tebe je.
  Usadi nam u srce ljubav prema tebi,
  umnoži nam vjeru, odgoji u nama što je 

  dobro i budnim okom čuvaj što si odgojio.
  Po Gospodinu.

   

  Darovna molitva

  Gospodine, nek nam ova žrtva uvijek donosi blagoslov.
  Što nam vanjski znakovi kažu, nek ostvari snaga tvoga Duha.
  Po Kristu.

   

  Popričesna molitva

  Gospodine, blagovali smo kruh s nebeskog stola.
  Molimo te, po ovoj gozbi ljubavi potakni nam srce
  da ti služimo u svojoj braći. Po Kristu.

  Razmišljanje uz biblijska čitanja:

  KOJI SE UZVISUJE

               Biti ponizan ne znači omalovažavati samoga sebe. Ponizan čovjek jest jednostavno – realan čovjek. On je svjestan da su sve njegove sposobnosti, svi njegovi talenti po definiciji – dar. Prirodni dar ili Božji dar. Prema tome, zašto bi se čovjek razmetao nečim što nije njegovo? Pa čak kad čovjek nešto postigne vlastitim zalaganjem i radom i te osobine – marljivost i ustrajnost, također su talent – dar. Konačno, moja stvarna vrijednost ne ovisi o tome koliko me ljudi takvim priznaju. Ako sam istinoljubiv i pouzdan, onda sam takav, bez obzira na to koliko to netko htio priznati. I onda dolazi paradoks. Isus veli (Lk 14, 1.7-14): „Svaki koji se uzvisuje, bit će ponižen, a koji se ponizuje, bit će uzvišen.“ Upravo tako i bude u životu. Zato je temeljno i bitno da duboko u sebi budemo zadovoljni onim što jesmo i što činimo. U tome slučaju nas ljusko priznanje može razveseliti, a zlonamjerni komentari neće nas bitno pokolebati. Jer, činimo dobro iz uvjerenja i tako pronalazimo svoj mir i – svoju tihu sreću koju nam nitko ne može uzeti.

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.vjeraidjela.com)

  RASPORED SVETIH MISA:

  radnim danom:

  18.30 sati 

  nedjeljom:

  8.30, 10.30 i 18.30 sati

  ZAŠTITA PRIVATNOSTI

  Zaštita privatnosti
  Kolačići

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473-128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, subotom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

  KAKO DO NAS

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!