Featured

Druga nedjelja došašća (godina C)

Evanđelje: Lk 3, 1-6
(Evanđelje po Luki, glava treća, redak prvi do šestoga)

Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze!

C16 D2

PRIPRAVITE PUT GOSPODINU

Svoje bližnje ne smijemo zanemarivati, ali druženje s bližnjima, jednako kao i naše obveze i sve drugo što u životu radimo, ne mogu nam biti izgovor za zanemarivanje Boga. Isus je jednom došao na zemlju, a otada neprestano dolazi u srca onih koji ga ljube. No potrebno je „pripraviti mu put“ da bi mogao ući u naše srce, a to znači „izbaciti“ iz sebe sve što nije dobro i „napraviti mjesta“ za Gospodina. A da bismo se mogli oduprijeti grešnom životu, Isus nam daje milosti po sakramentima, ponajprije po sakramentu ispovijedi i po euharistiji.

Zašto nedjelju nazivamo danom Gospodnjim?
Znači li to da na Boga trebamo misliti samo nedjeljom?

Preuzeto iz VERITASA - Glasnika sv. Antuna Padovanskoga , uz dopuštenje Uredništva

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!