Featured

Četvrta nedjelja došašća (godina C)

Četvrta nedjelja došašća (godina C)
Evanđelje: Lk 1,39-45

(Evanđelje po Luki, glava prva, redak tredeset i deveti do četrdeset i petog )

 

Blažena ti što povjerova da će se ispuniti što ti je rečeno od Gospodina.

C16 D4

BLAŽENI KOJI VJERUJU

Marija i Elizabeta doživjele su nešto što bi ljudi nazvali nemogućim – Marija je začela po Duhu Svetom, a Elizabeta je začela premda je bila u poodmakloj dobi. Ma koliko je to bilo zbunjujuće, imale su povjerenje u Gospodina. Imale su povjerenja i u sebe znajući da će uz Božju pomoć sve moći izdržati. Imale su povjerenja i u ljude, a posljedica svega toga bila je velika radost. Čovjek koji živi u strahu i zatvorenosti, koji nema povjerenja ni u Boga, ni usebe sama, ni u druge ljude propušta da mu se ispune mnoga dobra u životu.

Kako se očituje tvoje povjerenje u Boga i u druge ljude?
Što znači vjerovati sebi samome?


Preuzeto iz VERITASA - Glasnika sv. Antuna Padovanskoga , uz dopuštenje Uredništva

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!