Featured

Sveta obitelj Isusa, Marije i Josipa (godina C)

Sveta obitelj Isusa, Marije i Josipa (godina C)
Evanđelje:
Lk 2,41-52
(Evanđelje po Luki, glava druga, redak četrdeset prvi do pedest drugoga )

 

„A majka je njegova brižno čuvala
sve ove uspomene u svom srcu.“

C16 SO

 

U SRCU ISUSOVIH I NAŠIH RODITELJA

     Kad je Isusu bilo dvanaest godina otišao je u Hram bez znanja svojih roditelja pa su bili zabrinuti ne znajući gdje je. Isus nas, dakako, nije htio time potaknuti da budemo neposlušni roditeljima, već nam je pokazao kako nam u životu na prvome mjestu treba biti Božja volja. Tako živjeti znači biti na pravome putu u svemu što radimo. A ako skrenemo s toga puta, pomoći će nam naši roditelji da se vratimo, a i Isusova i naša Majka Marija molit će za nas. Hram je bio mjesto molitve i Isus je tamo razgovarao sa svećenicima. I mi možemo sudjelovati na svetoj misi na razne načine.

Moliš li za svoje roditelje?
Na čemu im najviše zahvaljuješ?

Preuzeto iz VERITASA - Glasnika sv. Antuna Padovanskoga , uz dopuštenje Uredništva

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!