GOSTOPRIMSTVO KAO SLUŽBA BOŽJA

  16. nedjelja kroz godinu, 21.07.2019.g.

  Prvo čitanje: Post 18,1-10a

  Drugo čitanje: Kol 1,24-28

  Evanđelje: Lk 10,38-42

   

  Zborna molitva

  Molimo te, Gospodine, budi nam milostiv i darežljiv. 

  Produbi nam nadu, vjeru i ljubav, da ustrajemo u budnosti
  i vršenju tvoga zakona. Po Gospodinu.

   

  Darovna molitva

  Bože, ti si u jedinoj žrtvi svoga Sina ispunio razne žrtve starog Saveza.
  Primi ovaj naš dar, blagoslovi ga kao i prinos Abelov:
  što svaki od nas prikazuje tebi na čast nek bude na spasenje svima.
  Po Kristu.

    

  Popričesna molitva

  Budi, Gospodine, uza svoj narod. 

  Nahranio si nas nebeskim otajstvima:

  daj da iz stare grešnosti prijeđemo u novi život. Po Kristu.

   

  Razmišljanje uz biblijska čitanja:

  GOSTOPRIMSTVO KAO SLUŽBA BOŽJA

              Martin zahtjev, da Isus treba poslati Mariju, da joj pomogne, Isus odbija. Marija je uistinu izabrala bolji dio, koji joj se neće oduzeti. Time nije snižena vrijednost onoga što Marta čini. Također i to mora biti. Povrće neće samo sebe oprati. I kuhanje nije automatski kao danas. Stol se neće sam pokriti. Treba se pobrinuti za posluživanje gosta. Rad nije suvišan. Ali je jedno potrebno: kompas. On je simbol za svijest, odakle dolazimo i kamo idemo. Bez toga postoji opasnost da svaki rad postane besmislen.

               Svi mi imamo iskustvo, kako je prostor u kojemu dolazimo k sebi, u kojemu slušamo, koji daje smisao našim danima, potreban od ugrožavajućeg rada. Tako se to događa u kući sestara. Isus ne umanjuje zrelost Marte; ali štiti prostor slušanja, u kojemu je Marija uz njega i traži njegov život.
              Sveta Terezija Avilska, velika sveta žena koja je rođena pred petsto godina, jednom je napisala: "Vjerujte mi, Marta i Marija trebaju ići zajedno, da bi pogostile Gospodina i uvijek ga imale uza se." Ako se oboje događa iz ljubavi, poduzetno i smireno, tada to dvoje neće ići poprijeko, jer se dopunjuju. Uvijek biti samo pobožan i miran, a ne raditi, bilo bi isto tako krivo, kao kad bi čovjek stalno bio hektičan i poduzetan. Oboje pripadaju zajedno, jedno bez drugoga ne ide. Isus treba obje sestre: Martu i Mariju.

   

  (Priređeno prema tekstu objavljenom na stranici www.franjevci-split.hr)

  RASPORED SVETIH MISA:

  radnim danom:

  18.30 sati 

  nedjeljom:

  8.30, 10.30 i 18.30 sati

  ZAŠTITA PRIVATNOSTI

  Zaštita privatnosti
  Kolačići

  ŽUPNI URED:

  Ljubazno molimo da župnika kontaktirate u uredovno vrijeme:

  od utorka do četvrtka od 17 do 18 sati,

  petkom od 17 do 17.30 sati,

  osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473-128 te nakon sv.Misa.

  Ponedjeljkom, subotom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

  KAKO DO NAS

  PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!