UVOD:

Ovu molitvu je molila sveta Faustina. U Dnevniku u br. 330 piše:

Započela sam devetnicu Majci Božjoj. Ona se sastojala od devet puta moljenih Zdravo
Kraljice... Čula sam nekoliko riječi koje je izrekla Majka Božja: Ja nisam samo
Kraljica neba, nego i Majka milosrđa i tvoja Majka.

Moli se na krunicu koja ima 9 zrna, a zove se "Zdravo Kraljice". Na početku krunice je Gospina medaljica, a na kraju medaljica sveta Faustine.

Na Gospinu medaljicu:

O, Marijo, bez grijeha začeta, moli za nas koji se Tebi utječemo!

Na svako zrno:

Zdravo Kraljice, majko milosrđa, živote, slasti i ufanje naše, zdravo. K Tebi vapijemo prognani sinovi Evini. K Tebi uzdišemo tugujući i plačući u ovoj suznoj dolini. Svrni, dakle, odvjetnice naša, one svoje milostive oči na nas te nam poslije ovoga progona pokaži Isusa, blagoslovljeni plod utrobe svoje. O blaga, o mila, o slatka Djevice Marijo.

Na medaljicu svete Faustine:

Sveta faustino, moli za nas!

Na početku:
Dostoj se da te hvalim, Presveta Djevice, daj mi jakosti protiv neprijatelja tvojih!

Zatim: Vjerovanje,
pa tri puta: 1 Oče naš, 4 Zdravo Marijo i 1 Slava Ocu.

Na kraju:

Pod obranu se tvoju utječemo, Sveta Bogorodice! Ne odbij nam molbe u potrebama našim nego nas od svih pogibli uvijek oslobodi, Djevice slavna i blagoslovljena, Gospođo naša, Zagovornice naša! Sa svojim nas Sinom pomiri, svojem nas Sinu preporuči, svojem nas Sinu izruči. Amen.