Za oslobođenje od ljutitosti

Draga Gospo, opterećuje me moja česta ljutnja. Zbog ljutnje na druge, ljutim se i sam/a na sebe. Znam da nas Sveto pismo uči da se možemo srditi, ali da u srdžbi ne činimo zlo (ef 4,26). Isus se ljutio, ali nije griješio. Isprosi mi, Gospo, milost da u ljutnji ne počinim zlo, da se u sukobima ne borim protiv drugih, već za bolje odnose, da kroz sukobe i ljutnju bolje upoznam sebe i druge ljude; da shvatim da je pravi uzrok mojoj ljutnji u meni, a da su drugi često samo povod, da upoznam prave uzroke i njih otklonim. Majko blaga, neka me tvoj Sin oslobodi spona srdžbe i ljutnje i sačuva od zla koje bih mogao/la učiniti u srdžbi i ljutnji. Hvala ti, Gospo!
    Amen. Zdravo Marijo...

osobnim dolaskom ili pozivom na broj 01/3473128 te nakon sv.Misa.

Ponedjeljkom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

Copyright © Župa sv. Josipa Radnika, Zagreb-Gajnice 2009-2021. Sva prava pridržana.