Molitva za svećenička zvanja

Marijini mjeseci

svibanj

Prve subote

Nakana je dati zadovoljštinu za uvrede nanesene Bezgrešnom Srcu Marijinu, Te molitve za svećenička zvanja.

Molitva za svećenička zvanja

Isuse Kriste, Otkupitelju naš! Ti si povjerio djelo otkupljenja i spasenja svijeta svojim svećenicima kao i svojim zamjenicima. Zato Ti ja, po rukama Tvoje presvete Majke, prikazujem čitav današnji dan, sa svim molitvama, djelima i žrtvama, za posvećenje svećenika i svećeničkih pripravnika. Daj nam svetih svećenika, raspaljenih žarom Tvoje ljubavi, koji traže samo veću slavu Tvoju i spasenje duša. Čuvaj ih od unutarnjih i vanjskih pogibelji da do kraja ostanu vjerni svojem svetom zvanju.
Amen

Litanije za svećenike