Molitva za medicinske sestre

Isuse, Ti si volio čovjeka, liječio bolesne, tješio žalosne. Na sebe si uzeo sve naše boli.
    Hvala Ti što si toliko ljubavi darovaomedicinskim sestrama, Bolesnici ih s povjerenjem nazivaju sestrama. Oniih tako osjećaju. U njihovoj bliziniosjećaju se sigurni i zaštićeni.

Molim Te za sestre. Njima je potrebno puno strpljenja i snage.
    One su neprestano po bolesničkimodjelima i ambulantama, moraju biti
    spremne pružiti bolesniku svakuuslugu u njihovim mukama,
    patnjama, nesigurnostima,osamljenostima, strahovima. Od njih
    se očekuje tako puno. Međutim, onene mogu sve, samo su ograničena bića.

Zato ih povjeravam Tebi, Gospodine. Ohrabri ih u dobrušto čine. I one su samo ljudi, imaju svojih briga; i one mogu biti bolesne i umorne. Neka osjete Tvoju dobrotu i ljubav. Odmori ih Ti, Gospodine, jer si rekao: „Dođite k meni svi koji ste uznemireni i opterećeni, i ja ću vas  odmoriti!“ (Mt 11,28).

Otkrij im iz dana u dan tajnu svoječudesne ljubavi kojom si u svakom času bio potpuno raspoloživ za čovjeka.

Daj im i mnogo radosti u njihovom poslu. Neka ih bolesniciprepoznaju kao sestre i neka ih susreću s poštovanjem.
    Neka im znaju biti zahvalni.

Ono što od njih očekuješ i što one rade ne da se platiti. To je dar nesebične ljubavi. Najveća im nagrada budi Ti,Gospodine. Daj da već sada osjete unutarnju radost što su smjele surađivati na djelu Tvoje ljubavi za čovjeka, a u
    zadovoljnim licima onih o kojima brinu neka prepoznajuTebe, Isuse, jer govoriš: „Što god učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste!“ (Mt 25,40)

fra Zvjezdan Linić

radnim danom:

18.30 sati

nedjeljom:

8.30, 10.30 i 18.30 sati

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti

Ponedjeljkom, subotom, nedjeljom i svetkovinama župni ured ne ureduje.

KAKO DO NAS