Molitva za oslobođenje duša iz čistilišta

 

Napomena:ova se molitva nalazi na ploči u jednoj kapeli u Poljskoj. Papa Inocent XI. dao je oproštenje za 15 duša iz čistilišta svaki put kad se ta molitva izmoli. Tu su pobožnost odobrili papa Klement XIII. i Benedikt XIV. s potpunim oprostom. Pijo IX. Odobrio je te odredbe svojih predčasnika i dodao 100 dana oprosta. Preporuča još dodati moltivu za za svećenička zvanja. (Imprimatur: Im Curia Arch. Mediolani, 08.10.1901., A. M. Mantegazza Ep. Fam. Vic. Gen. Oyonnaz, 08.11.1969.)

 

Osjećaji Prežalosne Gospe kada je primila mrtvo Tijelo svoga Božanskog Sina u svoj naručaj:

O neiscrpivi Izvore istine, kako si se osušio!

O mudri Učitelju, kako si zanijemio!

O sjaju vječnoga svjetla, kako si utrnuo!

O prava Ljubavi, kako je Tvoje lijepo lice postalo iznakaženo!

O previsoko Božanstvo, kako se meni daješ gledati u velikom siromaštvu!

O ljubavi moga srca, kako je velika Tvoja Dobrota!

O vječna naslado mojega srca, kako su prekomjerne i mnogovrsne bile Tvoje boli! Moj Gospodine  Isuse Kriste, Ti imaš jedinu i istu narav s Ocem i Duhom Svetim, smiluj se svim stvorovima, a osobito dušama u čistilištu. Amen.

Pet puta – Apostolsko vjerovanje
 
Jedan put - Zdravo Kraljice, Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu na nakanu Sv. Oca

Pokoj vječni...

 pasija1


 

Molitva za svećenička zvanja

Molitva sv. Matilde za duše u čistilištu

Litanije za duše u čistilištu

 

 

 

 

 

 

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!