Featured

Dvadeset i osma nedjelja kroz godinu (godina B)

Dvadeset i osma nedjelja kroz godinu (godina B)
Evanđelje: Mk 10,17-30
(Evanđelje po Marku, glava deseta, redak sedamnaesti do tridesetog)


„Kako li će teško imućnici u kraljevstvo Božje!“

B15 VKG28

ZA BLAGO NA NEBU

     Kad dijete ima skupocjenu igračku, strah ga je dati nekome da se njome igra kako se igračka ne bi oštetila ili pokvarila. Ili, ponekad bi nešto što imamo moglo jako pomoći drugom čovjeku, osobito siromašnijima od nas, ali ne pomažemo čovjeku u potrebi jer se ne želimo odreći stvari koje posjedujemo. Tako stvari udaljuju čovjeka od drugih ljudi te nakraju čovjek ne može biti pravi prijatelj drugima. Zato nas Isus upozorava da su ljudi uvijek važniji od stvari.

Što daruješ kad se prikupljaju sredstva za ljude u potrebi?
Što možemo davati ili dijeliti s drugima, a da se ne odnosi na materijalno?

Preuzeto iz VERITASA - Glasnika sv. Antuna Padovanskoga , uz dopuštenje Uredništva

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!