Featured

Marijine sestre čudotvorne medaljice

 

Nova Družba

Dotadašnje „Bolničke sestre“ 1926. dobivaju naziv Marijine sestre čudotvorne medaljice, što je povezano s ukazanjem Blažene Djevice Marije s. Katarini Laboure (iz Družbe kćeri kršćanske ljubavi) 1830. god. Prilikom ukazanja Gospa je objavila uzorak medaljice i zaželjela da se osnuje Družba Bezgrešne koja će štovati i širiti čudotvornu medaljicu pa ju, u nastojanju da poput Marije budu blizu Bogu i da svima donose Isusa, Marijine sestre službeno nose.

Marijine sestre u Hrvatskoj

   U Hrvatsku su došle 1881. godine (još prije osnivanja nove Družbe) u Osijek. Premda izložene svakojakim teškoćama, nisu posustajale u svome poslanju služenja bolesnima i siromašnima po njihovim domovima, u brizi za beskućnike, radom u bolnicama i staračkim domovima, katehiziranjem u školama i uključivanjem u župski apostolat. Hrvatska provincija osnovana je 1972., a danas djeluju u Osijeku, Zagrebu, Blaškovcu, Dubrovniku, Aljmašu, Donjem Miholjcu, Požegi, Novoj Kapeli, Strmcu i Žepču.

 

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!