Featured

MISIONARI SRCA ISUSOVA (MSC)

 

 

Pastoralno djelovanje i karizma

Pastoralno djelovanje obuhvaća sva područja gdje je potrebno donijeti Radosnu vijest ljubavi Božje, osobito među najsiromašnijima od najsiromašnijih, u duhovnom i materijalnom smislu, potom misijski rad i mnoga druga područja gdje su velike potrebe Crkve za naviještanjem i svjedočenjem ljubavi Božje. U siromašnim zemljama misionari grade obrazovne, zdravstvene, gospodarske i stambene objekte te diljem svijeta sudjeluju u izgradnji tzv. mladih Crkava. Djeluju po župama i obrazovnim ustanovama, rade kao dušobrižnici po bolnicama i staračkim domovima, a sukladno osobnoj nadarenosti i sklonosti, kao svećenici ili redovnička braća, nalaze svoje poslanje tamo gdje je najpotrebnija borba protiv ljudske nevolje.

Misionari Srca Isusova u Hrvatskoj

Misionari su u Hrvatskoj prisutni od 2000. godine, pripadaju provinciji u Salzburgu i djeluju na području Riječke nadbiskupije. Uz redovnike aktivna je i Zajednica laika MSC. Oni polažu svoja privremena obećanja na godinu dana da će živjeti iz duhovnosti Presvetog Srca Isusova i surađivati u poslanju Kongregacije Misionara Presvetog Srca Isusova.

ZAŠTITA PRIVATNOSTI

Zaštita privatnosti
Kolačići

KAKO DO NAS


PRATITE NAS NA FACEBOOK-U!